• BIST 100
  % -0.32

  90.450

 • USD
  % +0.79

  2.36

 • EURO
  % +0.68

  2.66

 • ALTIN
  % +0.07

  96.87

 • geri
  ileri

  Bağ-Kur’lulara borçlarını taksitlendirme imkanı

  16 Temmuz 2010 Cuma

  ekonomiBağ Kurlulara borçlarını taksitlendirme imkanı	 Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Bağ-Kur olarak bilinen 4/1-b kapsamındaki sigortalıların da sağlık hizmetlerinden yararlanması için borçlarına taksitlendirme imkanı getirdi.

  60 günden fazla prim borcu olanlar, ilk taksidi ödemesinin ardından sağlık yardımlarından yararlanabilecek. Bu imkan, tecil ve taksitlendirme bozulana kadar devam edecek.
  SGK Antalya İl Müdürü Selim Erol, 4/1-b (Bağ-Kur) kapsamındaki sigortalılığından ve genel sağlık sigortası kapsamında bulunmasından dolayı prim borcu bulunan sigortalıların borçlarını taksitlendirebildiklerini bildirdi.

  Erol, yaptığı yazılı açıklamada, kanunda yapılan düzenleme ile 60 günden fazla prim ve prime ilişkin her türlü borcu bulunanların, bu borçlarını taksitlendirmeleri durumunda bakmakla yükümlü oldukları kişilerle birlikte sağlık yardımlarından yararlanma imkanı sağlandığını kaydetti.

  Bu kapsamdaki vatandaşların sağlık yardımlarından yararlanabilmeleri için il müdürlüğü ve ilçelerde bulunan sosyal güvenlik merkez müdürlüklerine bizzat müracaat etmeleri gerektiğini vurgulayan Erol, “Sigortalıların verecekleri beyan ve taahhüt belgelerine istinaden, kurum sağlık yardımlarına müstahak olduklarına dair belge düzenlenerek, sağlık aktivasyonları sağlanmış olacaktır. Aktivasyonları sağlanan sigortalılarımız ile bakmakla yükümlü oldukları kişiler sağlık yardımlarından yararlanabileceklerdir. Sigortalılarımızın borçlarından dolayı herhangi bir mağduriyete uğramamaları ve sağlık hizmet sunucularından faydalanabilmeleri amacıyla yapılan bu yeni düzenlemeden faydalanmaları menfaatleri icabıdır.” açıklamasında bulundu.

  İlgili Haberler:

  Merkez Bankası’ndan reeskont açıklaması

  Merkez Bankası, ihracat reeskont kredilerinin kapsamının genişletilmesine ilişkin duyuruda bulundu. Merkez Bankası,...

  Yurtdışına çıkışta parmak izi dönemi başladı!

  Hızlı geçiş imkanı veriyor... Dünyada birçok ülke tarafından kullanılan parmak izi ile...

  Temassız ödemede yeni dönem

  Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, "Türkiye’de ilk defa...

  İşte Merkez Bankası’nın faiz kararı

  Merkez Bankası'nın merakla beklenen faiz kararı açıklandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen...

  TOKİ’den indirimli ev hazırlığı..

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20...