• BIST 100
  % +1.07

  87.621

 • USD
  % -0.22

  2.47

 • EURO
  % -0.14

  2.80

 • ALTIN
  % +0.32

  95.62

 • geri
  ileri

  ilk tekne park Eylül’de hizmette…

  23 Temmuz 2012 Pazartesi

  ekonomiilk tekne park Eylülde hizmette...

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tarabya’daki tekne parkında incelemelerde bulundu ve parkın Eylül ayında hizmete gireceğini söyledi.

  Bebek, Paşabahçe ve Kuruçeşme’de bu tür tekne park yapılacağını ifade eden Topbaş, turistik teknelerin demirlemesi için de Beykoz’da bir çalışma yapılacağını belirtti. Konuşmasında amatör balıkçılara kötü haber veren Topbaş, “Boğaz’da yürüyenleri rahatsız etmeyecek şekilde bir düzenleme yapacağız. Amatör balıkçılar için, balık tutulacak belli yerler ayrılacak. Kimse rahatsız olmayacak. Amatör balıkçılar yeri yapacağız” dedi.

  Tarabya’da yapımı süren tekne parkında inceleme yapan Başkan Kadir Topbaş, yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Topbaş, teknelerin sahil şeridini işgal ettiğini, İstanbullular’ın bu nedenle deniz keyfi yaşayamadığını belirtti. Bu nedenle vatandaşlardan birçok şikayet aldıklarını belirten Topbaş, “Tekne sahipleri de bize ‘nerede demirleyeceğiz?’ diyor.Biz de boğazdaki alanları marina sistemine dönüştürmeye karar verdik. İlk adımı Trabya ve İstinye’de attık. Trabya’ya 208 tekne bağlanabilecek. Eylül başı gibi hizmete sunacağız. Sahilleri İstanbullular’a iade etmiş olacağız. İstanbullular deniz keyfi yapabilecek” dedi. Bebek, Paşabahçe ve Kuruçeşme’de bu tür tekne park yapılacağını ifade eden Topbaş, turistik teknelerin demirlemesi için de Beykoz’da bir çalışma yapılacağını kaydetti.

  Amatör balıkçılara kötü haber

  Amatör balıkçılar de düzenleme yapacaklarını belirten Topbaş, Boğaz’da sahil boyunca balık tutan amatör balıkçıların artık istediklere yerde olta atamayacakları bilgisini verdi.

  Vatandaşlardan, boğaz kenarında balık tutan amatör balıkçılarla ilgili sıkça şikayet geldiğini belirten Başkan Topbaş, “Balık tutmakta İstanbul’un bir keyfi. Ben de gençken balık tuttum.

  Boğaz’da yürüyenleri rahatsız etmeyecek şekilde bir düzenleme yapacağız. Amatör balıkçılar için, balık tutulacak belli yerler ayrılacak. Kimse rahatsız olmayacak. Amatör balıkçılar yeri yapacağız” dedi.

  İlgili Haberler:

  Bu elektrikli taksi 12 TL ile 400 km gidiyor !

  12 TL ile 400 km gidebilen Türkiye'nin ilk ve tek elektrikli...

  Dev ortaklık!

  46 yıllık MESA Holding, hisselerini Turkven kurucularından Evren Ünver’e sattı. 46 yıllık...

  İkizin Teknoloji, zararsız 3D tarama sistemi geliştirdi

  Tamamen zararsız 3D tarama artık mümkün. Türk şirket İkizin Teknoloji, zararsız...

  Hyatt Regency İstanbul Ataköy’de kapılarını açtı

  Türkiye’de Hyatt markasını taşıyan üçüncü, Hyatt Regency markasına ait tek otel...

  Rehberlikten tur imparatorluğuna

  Bodrum’da 20 yıl önce otellerde çalışırken kiraladığı 17 metrelik tekneyle günübirlik...