• BIST 100
    % +0.18

    83.683

  • USD
    % +0.07

    2.22

  • EURO
    % -0.07

    2.77

  • ALTIN
    % -0.04

    85.83

  • geri
    ileri

    Konya yapımı silahlar, Almanya’da sergilendi

    19 Mart 2011 Cumartesi

    ekonomiKonya yapımı silahlar, Almanyada sergilendi
    Sipahiler Silah Sanayii, Almanya’nın Nürnberg şehrindeki Silah Fuarı’nda yeni ürünleri ile boy gösterdi. 22 yıldır Türkiye’de av tüfekleri imalatı yapan Sipahiler Silah Sanayii, Konya’da 500 metrekarelik bir alanda bulunan merkez ile İstanbul Avcılar ve Sefaköy mağazalarıyla faaliyet gösteriyor.

    Şirket, yılda 5 bin adet av tüfeği imalatı yapıyor. Yurtdışında İtalya-Morocchi ile Almanya-Erma Werke firmalarına otomatik av silahı ihraç eden Sipahiler Silah Sanayii şirketi ortakları, imalat hacimlerini arttırmayı planladıklarını dile getirdi. Mamul kalitelerini arttırmak amacı ile yurtdışındaki fuarlara katıldıklarını ifade eden Sipahi kardeşler, üç sene önce Nürnberg Silah Fuarı’nı ilk kez ziyaret etmiş. Sipahiler Silah Sanayii, Nürnberg Silah Fuarı’na bu yıl resmi davetli olarak katıldı. Alışveriş yaptıkları Alman firmalarından Suhl, Lothar Walter ve Böhler şirketleri ile olan ilişkilerini geliştirmek istediklerini belirten Bekir Sipahi, Alman firmalar ile olan diyaloglarından memnun olduklarını ifade etti. Sipahi kardeşler, kendi imalatları olan silah parçalarının tanıtımı, ön çalışma ve iş bağlantıları kurma amacıyla 2012 yıllında Nürnberg Silah Fuarı’na aktif katılımcı olarak geleceklerini dile getiriyor.

    Bu yıl Nürnberg Silah Fuarı’na yaklaşık 50 firma katıldı. Dünyadaki fason tüfek üretiminin yüzde 10′u Türkiye’de yapılıyor. Diğer ülkelerdeki av tüfekleri işletmeleri ile karşılaştırıldığında Türk silah firmalarının kalitesi, fiyatlarına göre çok cazip olarak değerlendiriliyor. Türkiye’deki silah imalatçılarının amacı, dünyadaki 10 milyar dolarlık hafif silah pazarında yüzde 10 paya sahip olmak. Yivli tüfek üretiminin kolaylaştırılması halinde sektörün hedefi 10 yıl içinde 2 milyar dolarlık ihracat seviyesine ulaşmak.

    İlgili Haberler:

    3. nükleere 2 talip var

    Türkiye, ABD’li Westinghouse ve Çinli SNPTC ile üçüncü nükleer santralin yapımı...

    O proje kabul edildi!

    İHA Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı testlerin ardından kabul edildi. Proje, toplam 6...

    Türkiye yerin altında tarih yazıyor

    Mevcut tünellerin uzunluğu İstanbul ile Edirne arasındaki mesafeye eş. 106 proje...

    İşte dev holdinglerin 2015 hedefleri!

    Holdingler 2015 için temkinli ve iyimser! Türkiye’nin beş büyük holdinginin tepe yöneticileri,...

    Kömür santralleri için düğmeye basıldı

    Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından bugün açıklanan Dönüşüm Programı kapsamında Afşin-Elbistan ve...