• BIST 100
  % +1.07

  87.621

 • USD
  % -0.22

  2.47

 • EURO
  % -0.14

  2.80

 • ALTIN
  % +0.32

  95.62

 • geri
  ileri

  Turkcell’den iPhone 5 şenliği

  17 Aralık 2012 Pazartesi

  ekonomiTurkcell’den iPhone 5 şenliği

  13 Aralık gecesi, Bağdat Caddesi’nin Suadiye mevkisinde bulunan Turkcell mağazası teknoloji meraklılarının akınına uğradı.

  Yüzlerce kişi, saat 00:00’da başlayacak iPhone 5 satışı için soğuk havaya aldırmadan kuyruğa girdi. Turkcell, toplanan kalabalık için saat 20:00’den itibaren eğlenceli etkinlikler ve iPhone 5 kazandıran yarışmalar düzenledi. Suadiye Turkcell mağazasında, satışlar sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü.
  Gecenin sürprizi, mağazanın önüne kurulan sahneden yapılan evlilik teklifi oldu. “Evet” yanıtının ardından, iPhone 5 kuyruğundaki yüzlerce kişi genç çifti alkışlarla kutladı.

  Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Apple’ın iOS 6 işletim sistemine sahip son akıllı telefonu iPhone 5’i, 13 Aralık’ı 14’üne bağlayan gece saat 00:00’da müşterileriyle buluşturdu. Turkcell’in, 24 ay vadeyle ve ayda internet paketi dahil 113 TL’den başlayan fiyatlarla müşterilerine sunduğu iPhone 5’e sahip olmak isteyen yüzlerce kişi, Suadiye’de bulunan Turkcell mağazasının önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Saat 20:00’den itibaren ünlü DJ Geveze’nin sunumuyla, mağaza önünde gerçekleştirilen eğlenceli etkinlikler sırasında 20 kişi, iPhone 5 kazanma şansı buldu. Gece 00:00’dan itibaren satışa sunulan iPhone 5’i satın alan ilk 100 kişiye 449 TL değerindeki Jawbone Jambox Kablosuz Hoparlör hediye edildi. Gece son satış saat 4:30’ta gerçekleşti.

  iPhone 5 için 5 saat bekledi

  Metrelerce uzayan kuyruğun ilk sırasında yer alarak Turkcell’den Türkiye’nin ilk iPhone 5’ini satın alan kişi, Yaşar Arslan oldu. Saat 19:00’dan itibaren kuyruğa giren Arslan, 5 saatlik bekleyişin ardından cihazına kavuştu. Yaşar Arslan, iPhone 5’in 32GB’lik siyah versiyonunu tercih etti.

  iPhone 5 kuyruğunda evlilik teklifi

  Suadiye’deki Turkcell mağazasının önünde gerçekleştirilen iPhone 5 şenliği, sürpriz bir evlilik teklifine sahne oldu. Ercan adlı genç, DJ Geveze’nin desteği ile sevgilisi Müjgan’a sahnede diz çökerek evlenme teklif etti. Yüzlerce kişilik kalabalığın tanıklığında gerçekleşen evlilik teklifi, genç kızın “evet” yanıtıyla mutlu sona ulaştı. Apple’ın son mucizesi iPhone 5’e avantajlı koşullarda Turkcell güvencesiyle sahip olan ilk gruba dahil olmak için mağaza önünde toplanan kalabalık, bu şaşırtıcı evlilik teklifini coşkuyla kutladı.

  Emre Sayın: “Kış soğuğunda içimizi ısıtan teklifler için en doğru adres Turkcell.”

  Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, mağaza önünde oluşan uzun kuyruğu ve gerçekleşen evlilik teklifini esprili bir dille yorumladı. Sayın, “Bu gece burada açıkça görüyoruz ki, teknolojiyi yakından takip eden, yenilikleri hızla hayatına dahil eden bir nüfusumuz var. Bu, Türkiye’nin teknolojiyle bir adım öne geçmesi adına çok önemli bir avantaj. Çift Taşıyıcılı (Dual Carrier) iPhone 5 ile Turkcell’liler mobil internetin keyfini iki kat hızlı yaşayacak. Yüzlerce kişinin kış soğununda gece vakti Turkcell mağazasının önünde kuyruklar oluşturmasının bir nedeni var: Biz müşerilerimizin hayatı sevdikleriyle paylaşması için çalışıyoruz, onları sevdiklerine bağlıyoruz ve onlara tıpkı az önce tanık olduğumuz evlilik teklifi gibi insanın içini ısıtan cazip teklifler sunuyoruz. İşte bu yüzden evlilik teklifi için adres doğruydu. Genç çifti tebrik ediyoruz.” dedi.

  Anahtar Kelimeler
  , , ,

  İlgili Haberler:

  Android ve iOS akıllı telefon pazarına hükmediyor

  IDC 2014 yılına ait akıllı telefon raporunu yayınladı. Google ve Apple'ın mobil...

  Apple’dan Türkçe açılımı!

  Siri'ye lafınızı dinletmek için güzel bir aksanla İngilizce konuşmaya gerek kalmadı Apple'ın...

  Steve Wozniak Apple Watch hakkında konuştu

  Efsanenin kalan son parçası konuştu. Steve Wozniak Apple'ın kurucu ortağıdır. Özlemle andığımız...

  JDI ve Apple’dan dev ortaklık

  Japon medyasında yer alan haberlere göre Apple ve Japan Display büyük...

  İşte Apple’ın yeni bombası!

  Apple sanal gerçeklik (VR) dünyasına giriyor. Şirketin yaptığı bir patent başvurusunda...